„Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego” – spotkanie z Pamelą Grajny

Wiedza, zręczność, cierpliwość
W ramach „Weekendu z zabytkami powiatu bocheńskiego” zapraszamy do naszego muzeum w sobotę 8 września o godzinie 16.00 na spotkanie z Pamelą Grajny – artystą konserwatorem dzieł sztuki, która mówić będzie o trudnej sztuce konserwacji zabytków.

Pamela Grajny – bochnianka urodzona w 1989 roku w Brzesku. Absolwentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ze specjalnością konserwacja malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2017 roku obroniła dyplom wykonywany w Pracowni Konserwacji i Restauracji Malowideł Ściennych pod kierunkiem prof. Edwarda Kosakowskiego.
Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni. Od 2008 do 2010 swoje umiejętności doskonaliła w Salwatorskim Studiu Artystycznym w Krakowie pod kierunkiem artysty Filipa Koniecznego. W latach 2008-2011 studiowała socjologię ze specjalnością multimedia i komunikacja społeczna w Akademii Górniczo-Hutniczej.
W 2017 brała udział w organizacji I edycji Krakowskiego Festiwalu Otwartych Mieszkań, służącego popularyzacji sztuki. Jest uczestniczką licznych wystaw artystycznych m.in. „Młodej plastyki bocheńskiej”, zorganizowanej przez Muzeum w Bochni, na której zaprezentowała trzy prace olejne. W cyklu spotkań „Ars Nova rozmowy o sztuce współczesnej”, towarzyszącym wystawie przedstawiła temat pt. „Sztuka współczesna jako wyzwanie dla konserwatora dzieł sztuki”. Obecnie zajmuje się czynnie konserwacją zabytków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *