„Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego” – spotkanie z Pamelą Grajny

Wiedza, zręczność, cierpliwość
W ramach „Weekendu z zabytkami powiatu bocheńskiego” zapraszamy do naszego muzeum w sobotę 8 września o godzinie 16.00 na spotkanie z Pamelą Grajny – artystą konserwatorem dzieł sztuki, która mówić będzie o trudnej sztuce konserwacji zabytków.

Pamela Grajny – bochnianka urodzona w 1989 roku w Brzesku. Absolwentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ze specjalnością konserwacja malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2017 roku obroniła dyplom wykonywany w Pracowni Konserwacji i Restauracji Malowideł Ściennych pod kierunkiem prof. Edwarda Kosakowskiego.
Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni. Od 2008 do 2010 swoje umiejętności doskonaliła w Salwatorskim Studiu Artystycznym w Krakowie pod kierunkiem artysty Filipa Koniecznego. W latach 2008-2011 studiowała socjologię ze specjalnością multimedia i komunikacja społeczna w Akademii Górniczo-Hutniczej.
W 2017 brała udział w organizacji I edycji Krakowskiego Festiwalu Otwartych Mieszkań, służącego popularyzacji sztuki. Jest uczestniczką licznych wystaw artystycznych m.in. „Młodej plastyki bocheńskiej”, zorganizowanej przez Muzeum w Bochni, na której zaprezentowała trzy prace olejne. W cyklu spotkań „Ars Nova rozmowy o sztuce współczesnej”, towarzyszącym wystawie przedstawiła temat pt. „Sztuka współczesna jako wyzwanie dla konserwatora dzieł sztuki”. Obecnie zajmuje się czynnie konserwacją zabytków.