Choose language: 
polskiangielskiniemieckisłowacki
 Search   : 
User Login>>
Site map >>


nie ma jeszcze tlumaczenia...

    Entliczek, pentliczek, malowany koniczek,

                                    czyli zabawki na strychu…

   Wystawa czynna:

                           od 1 czerwca do 30 września 2018 roku.

 
lalki.jpg


Cloister Full of Music 11.09.2008.

The museum is housed in the monastery of the Dominicans, part of which is enclosed courtyard - this symbolic garden. We present the artists performing in a special kind of music - gentle and reflective. On our stage in 1997 starring:


- Grzegorz Kapcia i Przyjaciele
- Gniewko Ryncarz i Vox Dei
- Biesiada Okpiświatów
- Open Folk
- White Garden
- Grupa Furmana
- Orkiestra p.w. św. Mikołaja
- Tomek Szwed & Full Service
- Syrbacy
- Jak Wolność to Wolność
- Federacja
- Carrantuohill
- Wolna Grupa Bukowina

- Anna Treter

TIME FOR FUNK

Zuzanna Skolias - Wokal
Daniel Sroka - Instrumenty klawiszowe
Jacek Szwed - Gitara
Krzysztof Ogórek - Bas
Szymon Fortuna - Perkusja

 
Gościnnie wystąpili:
 
TOMASZ HERNIK -puzonista, akordeonista, kompozytor, aranżer,

dotychczas współpracujący z Robertem Kasprzyckim w Kasprzycki Band oraz Anną Treter

ADAM LEŚNIAK - perkusjonalista

 

Time For Funk to fuzja energetycznych funkowych brzmień autorstwa klawiszowca Daniela Sroki, gitarzysty Jacka Szweda, basisty Krzysztofa Ogórka, perkusisty Szymona Fortuny oraz zaskakujących, bogatych w niezwykłe subtelności, pomysłów wokalnych Zuzanny Skolias.

 

Zespół powstał w 2009 roku. Instrumentalna bocheńska formacja Czas na Funk zaprosiła do współpracy Zuzannę Skolias,wokalistkę pochodzącą z Krakowa. Od tego czasu skład zespołu nieco się zmienił, jednak próby, nagrania i muzyczne spotkania nadal odbywają się w Bochni, w studiu Daniela Sroki. Wokalistka, z wykształcenia klasyczna kontrabasistka (PSM II st, Kraków) i aktorka (PWST, Kraków), poza TFF, jest związana z takimi muzycznymi projektami, jak Orkiestra Bohatera, czy Sad Ass Trio, a także z teatrami (m. in. Teatr STU i Stary Teatr w Krakowie). Od lat śpiewa, bierze udział w nagraniach płytowych, koncertach.(Prywatnie córka wokalisty Jorgosa Skoliasa). Daniel Sroka jeden z założycieli zespołu, główny kompozytor i klawiszowiec TFF przez wiele lat mieszkał w Nowym Jorku gdzie pracował w rozgłośni WRKL 910, jako prowadzący i autor programów muzycznych. Jest absolwentem inżynierii dźwięku w Institute of Audio Research. Perkusista Szymon Fortuna, absolwent Middlesex University w Londynie na wydziale muzyki jazzowej, poza TFF, gra w międzynarodowych jazzowych składach, m. in. w The Groove Syndicate. Krzysztof Ogórek, basista, tajniki gry na basie zgłębiał na warsztatach u Wojtka Pilichowskiego. Koncertuje także z Sądeckim Chórem Gospel i zespołem SPEEDCONTROL. Jacek Szwed, gitarzysta TFF, od lat gra w znanej bocheńskiej kapeli Chee-Psy. Współpracował także z zespołami 4szmery, HalioBand, Carter’s Needle, Bartbass. Tomasz Hernik (ur.7 stycznia 1969 w Bochni) - Szlify muzyczne zdobywał grając w Górniczej Orkiestrze Kopalni Soli Bochnia. Współpracował również m.in. z Zespołem Reprezentacyjnym,Pauliną Bisztygą,Barbarą Stępniak-Wilk, Wojtkiem Brzezińskim oraz zespołem Czarna Papryka. Autor eklektycznego brzmieniowo projektu o nazwie Drum&Puzz. Współproducent i współtwórca muzyki do filmów dokumentalnych realizowanych przez firmęPiramesse. Jako instrumentalista bierze także czynny udział w Piosenkarni. Kolekcjoner zabytkowego sprzętu grającego oraz kultowych pojazdów jeżdżących oraz  Adam Leśniak - perkusjonalista, który ubarwił brzmienie zespołu bogatym intrumentarium. Kompozytor, producent muzyki filmowej, teatralnej i innej. Nauczyciel gry na perkusji w PSM I i II st. w Nowym Sączu. Członek wielu zespołów i projektów muzycznych: East End, KDN, Silver Sound, Teatr Witkacy. W latach 2008–2010 członek Max Klezmer Band. Od 2010 w Acoustic Acrobats.

 

Jako materiał do stworzenia funkowych piosenek posłużyły Zuzannie Skolias wiersze Tomasza Różyckiego, opolanina, laureata Nagrody Kościelskich, jednego z najciekawszych współczesnych polskich poetów.

 

 
Next >


nie ma jeszcze tlumaczenia...
DANE ADRESOWE
GODZINY OTWARCIA

Muzeum w Bochni

im. prof. Stanisława Fischera
Rynek 20, 32-700 Bochnia
tel/fax: +48 14 612 24 26
tel. +48 14 612 32 85
email: kontakt@muzeum.bochnia.pl

wt-pt w godz od 10.00 - 16.00
so-nd w godz od 10.00 - 14.00
Niedziela - WSTĘP WOLNY
poniedziałki nieczynne dla zwiedzających!!!
 Copyright © 2008 Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni. Administrator
All rights reserved. Site design by Projektowanie Stron Internetowych