Wählen sprache: 
polskiangielskiniemieckisłowacki
 Suchen   : 
Anmeldung>>
Seitekarte >>


nie ma jeszcze tlumaczenia...

Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni
zaprasza do obejrzenia wystawy

                              Więcej niż szkoła

poświęconej dwóchsetletnim dziejom dawnego Gimnazjum i kontynuującemu jego tradycje Liceum Ogólnokształcącemu im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

 
gimnazjum.jpg


Wystawa Młodej Plastyki Bocheńskiej -- zaproszenie do udziału 13.03.2017.
nie ma jeszcze tlumaczenia...

 

 


 

 

 

To będzie trzecia odsłona z serii wystaw poświęconych próbie całościowego ujęcia aktualnego dorobku plastyki bocheńskiej. Zainicjowano ją w maju 1945 roku Wystawą Plastyków Bocheńskich. Sześćdziesiąt lat później nawiązywała do niej Nowa Wystawa Plastyków Bocheńskich, zorganizowana w 2005 z okazji obchodzonego wtedy Roku Marcina Samlickiego. Obecnie, w związku przypadającymi w tym roku: 120 rocznicą urodzin i 50 śmierci Franciszka Mollo, postanowiliśmy dokonać swoistego przeglądu Młodej Plastyki Bocheńskiej, a więc uzyskania obrazu możliwości twórczych środowiska. Mollo, poniekąd patron tej wystawy był twórcą poszukującym, który swój talent rozwinął podczas studiów malarskich w krakowskiej ASP i jako stypendysta miasta Bochnia w Paryżu.

Mamy głęboką nadzieję, że na wystawę nadeślą swoje prace wszyscy czynni twórcy młodszego pokolenia z terenu powiatu bocheńskiego i okolic, a także ci, którzy mierzą się z nowymi wyzwaniami artystycznymi. Wybrane przez organizatorów prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii „Strych Muzealny” i innych gościnnych przestrzeniach Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, Rynek 20. Pojawią się też w katalogu ekspozycji. Wernisaż wystawy planujemy na dzień 15 października 2017 roku.

Każdy z uczestników może zgłosić trzy prace wymienionych poniżej kategorii: Malarstwo, grafika, rysunek, fotografia artystyczna, kaligrafia, animacja i sztuki audiowizualne, architektura, rzeźba, ornamentyka, wzornictwo przemysłowe, instalacje, scenografia, rzemiosło artystyczne, performance, lalkarstwo.


Najważniejsze cele projektu:

promocja talentu artystów powiatu bocheńskiego,
zachęcanie młodych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym światem i dialogu o wspólnych wartościach,
poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego,
wspieranie postaw twórczych młodych ludzi,
kształtowanie postaw empatycznych i prospołecznościowych uczestników poprzez zorganizowanie wystawy prac.Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja 2017 roku.

 
< zurück   weiter >


nie ma jeszcze tlumaczenia...
DANE ADRESOWE
GODZINY OTWARCIA

Muzeum w Bochni

im. prof. Stanisława Fischera
Rynek 20, 32-700 Bochnia
tel/fax: +48 14 612 24 26
tel. +48 14 612 32 85
email: kontakt@muzeum.bochnia.pl

wt-pt w godz od 10.00 - 16.00
so-nd w godz od 10.00 - 14.00
Niedziela - WSTĘP WOLNY
poniedziałki nieczynne dla zwiedzających!!!
 Copyright © 2008 Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni. Administrator
All rights reserved. Site design by Projektowanie Stron Internetowych